Kąty Rybackie – najciekawsze zakątki miasta

noclegi
Kąty Rybackie – najlepsze miejsca noclegowe
Kwiecień 11, 2016

Kąty Rybackie – najciekawsze zakątki miasta

zabytki

zabytkiMiejscowości zlokalizowane na wybrzeżu przyciągają tłumy głównie atrakcjami turystycznymi. Kuszą noclegami, korzystnymi cenami, ale tym co działa jak magnez są oczywiście woda i piasek. Wiele osób zapomina o tym, że miejscowości te kryją w sobie wiele historycznych tajemnic. Takim niezwykłym właśnie miejscem są Kąty Rybackie. Zabytki, które można tu zobaczyć naprawdę zachwycają.

Kąty Rybackie to nieduża, ale bardzo malownicza i przyjazna miejscowość letniskowa. Początkowo była to wioska rybacka, która z biegiem lat przeobraziła się w miejsce chętnie odwiedzane przez turystów z całej Polski. Pierwsi letnicy przybywali tu już w okresie międzywojennym. Od tego czasu miejscowość rozwijała się głównie z myślą o przyjezdnych.

Kąty Rybackie – zabytki

Kąty Rybackie to miasto pełne historii i miejsc, które koniecznie trzeba zwiedzić będąc tu. Jej pierwotnie rybacki charakter widać do dziś. Pozostało wiele charakterystycznych budowli, które niegdyś były elementami osad rybackich. Zachowało się też wiele sprzętów i łodzi pływających własnoręcznie wykonywanych przez tutejszych rybaków. Część z nich to prawdziwe okazy, których nie znajdzie się nigdzie indziej. W centrum powstało nawet muzeum łodzi rybackich.

Połów ryb to prawdziwa sztuka, która wymaga wiedzy, umiejętności i zaangażowania. Stąd tak ważne jest doświadczenie miejscowych rybaków, którzy chętnie swoimi mądrościami dzielą się z innymi. A dla przyjezdnych to ciekawa atrakcja.