Kąty Rybackie – jakie atrakcje czekają na turystów?

hotele
Kąty Rybackie – najlepsze hotele
Kwiecień 11, 2016

Kąty Rybackie – jakie atrakcje czekają na turystów?

atrkacje

atrkacjeWakacje nad polskim wybrzeżem to nie tylko przesiadywanie godzinami na plaży, czy kąpiele w morzu. Jest wiele ciekawych zakątków, które z pewnością warto zobaczyć. Co oferują Kąty Rybackie? Atrakcje, których nie znajdzie się nigdzie indziej, a przy tym fundują sporą dawkę rozrywki i rekreacji.

Największą atrakcją jest to co dała sama natura, czyli nienaruszone środowisko, czyste powietrze, szerokie, przejrzyste plaże, bogata roślinność i piękne wydmy. Można śmiało powiedzieć, że krajobraz to największy atut i walor turystyczny tego regionu. Kilometry ścieżek rowerowych czy spacerowych wśród zielonych drzew to prawdziwa przyjemność. Również miłośnicy sportów wodnych nie będą się nudzić. Rejs statkiem, przejażdżka skuterem wodnym czy kajakiem to tylko kilka z propozycji na aktywne spędzenie dnia.

Kąty Rybackie – atrakcje

Jedną z największych ciekawostek jest rezerwat kormoranów. Turyści niemal z całej Europy przybywają do tej nadmorskiej miejscowości by podziwiać te niezwykłe ptaki.

Tu mieści się jedno z największych lęgowisk kormoranów w Europie. To atrakcja, która przyciąga setki miłośników przyrody, chcących poznać sekrety życia tego gatunku. Warto wspomnieć, że kormorany są przecież symbolem mazurskich jezior.

Kolejnym wartym zwiedzenia miejscem jest Muzeum Zalewu Wiślanego. Jest usytuowane niemal w centrum miasta, dlatego łatwo można tam trafić. Jego zasoby nawiązują przede wszystkim do rybołówstwa i sztuknictwa, na czym początkowo opierała się ta wioska. Co można w nim zobaczyć? Różnego rodzaje kutry, łodzie, haki, sieci i inne narzędzia służące do łowienia ryb. Każdy element to jakaś część historii.